wtorek, 17 marca 2015

Wolontariusze potrzebni od zarazPisanie bloga powinnam zacząć od określania celu, w jakim został założony, ale ważniejsze od okrągłych słówek są  problemy dnia codziennego, z jakim boryka się TOZ w Kętrzynie. Na FB pojawiają się dramatyczne wołania o pomoc. Zatem bez zbędnych wstępów przytaczam dramatyczną prośbę o wsparcie.Apelujemy o pomoc do mieszkańców Kętrzyna, ale nie tylko
Żadna organizacja społeczna, czy to WOŚP, czy mały oddział TOZ-u nie może działać w próżni bez wsparcia ze strony społeczeństwa..
Prosimy, błagamy, żebrzemy o pomoc w jakiejkolwiek formie nie dla siebie a dla skrzywdzonych zwierząt. 

Najbardziej potrzebujemy osób mobilnych, które przewiozą chore zwierzę z domu tymczasowego do lecznicy i z powrotem.
.Z niektórymi trzeba jeździć raz w tygodniu, z innymi niestety częściej. Jeśli zgłosi się kilka choć osób, to nie będzie to dla nich obciążeniem. Obecnie, niestety, nie jesteśmy w stanie sami tego robić. Prawie wszystkim zajmuje się tylko jedna osoba - Beata. Na swoich barkach ma  interwencje w całym powiecie:  łapanie kotek do sterylizacji, wożenie do lecznic do sterylizacji, adopcje i  wożenie bezdomnych kotów do domów adopcyjnych.. Musimy jej pomóc. Kętrzyn nie ma schroniska dla kotów. Jeśli nie uzyskamy Waszej pomocy większości bezdomnym zwierzętom nie da się pomóc, będziemy zmuszeni zająć się tylko tymi, które już są zabezpieczone w domach tymczasowych. Ale i te nadal wymagają pomocy. Są to w większości koty stare lub chore przewlekle, nieadopcyjne.  Miejsca w domach tymczasowych kurczą się, nie ma gdzie lokować wciąż przebywających chorych zwierząt.

Przyda się każda pomoc - potrzebne są osoby
- chcące "reklamować" zwierzęta do adopcji - ogłoszenia w internecie, rozwieszanie plakatów, roznoszenie  ulotek po terenie Miasta
- mogące na jakiś czas przyjąć zwierzę do domu tymczasowego
- udzielić pomocy w łapaniu kotek do sterylizacji (klatka samołapka)
- mogące  pojechać z kotem ( w transporterze) do domów adopcyjnych w Olsztynie czy  Warszawie   (pokrywamy koszty biletów)
- księgowa do prowadzenia księgowości oddziału
- prawnik wspomagający nasze działania w przypadkach maltretowania zwierząt
- osoba do prowadzenia strony internetowej
- osoby, które mogą pomóc w pozyskiwaniu funduszy od darczyńców - firmy, osoby prywatne. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego, więc darowizny można odpisać od podatku) wspierające działania naszego Oddziału.


Prosimy o pomoc, jest ona pilnie potrzebna, nawet ta najmniejsza jest nie do przecenienia . Czekamy na zgłoszenie pod tel. 664-416-461 lub w komentarzu pod postem.

 Na pierwszym planie Rysia ( z adopcji ), na drugim Krecia - kot piwniczny przygarnięty z Bartoszyc1. Żródło kociego gifu - Koty, Kotki, Koteczki
2. Tekst komunikatu - facebook TOZ Kętrzyn
3. Fotka  własna - instagram

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz